חינמי / בלוגים / סדרות לצפייה ישירה

פאודה עונה 3 פרק 11 לצפייה ישירה באיכות HD!

ליאור רז | סדרות לצפייה ישירה | 03/03/20 , 08:42 | 285

למעבר לפרק 11 המלא לחצו כאן!

עד כמה טובה העונה השלישית של פאודה?

אז ככה, מאוד. פאודה היא לא עוד סדרה גנרית, זו אחת הסדרות המוצלחות ביותר שנוצרו בישראל אי פעם. פאודה לא דומה לאף סדרה ישראלית אחרת, במובן החיובי ביותר.

היוצרים, ליאור רז ואבי יששכרוף לא חוששים להיפטר מדמויות מרכזיות בסדרה. לכן, בדומה למשחקי הכס, יש תחושת סכנה תמידית שמרחפת מעל הראשים של כולם. אף אחד לא בטוח ושום דבר לא נצחי, מה שכמובן מאוד מוסיף למתח בסדרה. 

אחרי שראינו את 2 העונות הראשונות, אפשר לומר שבעונה 3 של פאודה, מצליחים יוצרי הסדרה לבנות עלילה דומה, אבל שונה. החומרים לא מרגישים ממוחזרים, למרות שבגדול, מדובר באותה קבוצת אנשים בסיטואציה דומה.  

השחקנים החדשים בפאודה

ג’יהאד חמדאן (השחקן ח’ליפה נאטור), עושה עבודה פשוט נפלאה בתפקידו כפעיל חמאס “בפנסיה”. ככל השסיטואציות משתנות ומקצינות, כך יכולות המשחק שלו יוצאות אל האור. עד עכשיו הוא הרשים אותי מאוד ואני סקרנית לראות מה הוא יצליח לעשות בפרקים הבאים של פאודה. 

ראינו מעט מאוד את נורית בפרקים 1-5 של העונה החדשה. הדמות הנשית “המרכזית” בעונה הזו היא הילה בשן (מרינה מקסימיליאן). מרינה עושה עבודה לא רעה, אבל כמובן שדמות של אישה חזקה אחת לא צריכה לבוא על חשבונה של אחרת. אני מקווה שנזכה לראות את נורית יוצאת למשימה עם הכוח בהמשך העונה השלישית.  

הניתוק של דורון קביליו ממה שקרה לו בעונות הקודמות של פאודה

אחד החסרונות הבודדים של העונה הז, הוא האופן בו הדמות של דורון כתובה. אישה שדורון אהב התאבדה, אפשר לומר שבגללו. אבא של דורון נרצח, גם אפשר לומר, בגללו. למרות זאת, דורון קביליו, הלוחם הבלתי מעורער, לא מראה שום סימן כי אירועי העבר הטרגי משפיעים עליו בעונות החדשה, וחבל. 

הדורון ה”חדש” של עונה 3 סובל מבעיות חדשות, מבלי שום המשכיות למה שקרה לו קודם. דורון דואג לבשאר ולאביו, ג’יהאד. הוא רוצה להציל אותם מהנקמה האפשרית של החמאס, וכמובן להחזיר את הישראלים החטופים לארץ. 

אין זכר לכאב לב ישן או לאבדן, פשוט רובוט שחוזר על אותו דפוס ההתנהגות מהעבר ולא מסוגל להתמקד ביותר ממשקע רגשי אחד במקביל. למשל, כמה פעמים במהלך הפרקים הראשונים של העונה הזו, הוזכר שלדורון אין איפה לגור. למרות זאת, הוא לא הזכיר (בינתיים) שלאבא שלו היה בית שעכשיו כנראה עומד ריק. 

מזל שלפחות קיבלנו כמה דקות של זמן מסך בהן דורון עוסק בקשר עם ילדיו, אחרת היינו מתקשים לזהות בו בן אדם כלל. 

מה מחכה לנו בפרקים הבאים: המשך עונה 3 של פאודה

איום המנהרות, שכל כך רלוונטי למציאות שלנו היום, קיבל סוף סוף במה בסדרה פאודה. לכן, אני מצפה שהמנהרות והסכנה הנשקפת כתוצאה מקיומן, ימשיכו להיות במרכז האירועים בעונה החדשה.  

נראה שהעונה השלישית בנויה לפי פורמט מעט שונה מקודמותיה (וטוב שכך, אני בעד גיוון). בעונות הקודמות היה “איש רע” מוגדר כבר מההתחלה, שבו עסקה כל העונה. למרות זאת, בעונה 3 פאוזי ואביו כבר מתים ולכן, נשאלת השאלה מה תהיה המטרה העיקרית בעונה הזו. 

אפשרות אחת, היא השבת הישראלים החטופים שעשויים ליפול לידי החמאס. אפשרות אחרת, היא מרדף אחר בשאר ואביו, שהפכו, באופן טרגי ובעל כורחם, למחבלים