חינמי / בלוגים / האח הגדול עונה 2 ברשת

פיצוץ בין רונן לליאור שהפך את הבית לשניים

רוני אלפרוני | האח הגדול עונה 2 ברשת | 22/01/20 , 06:05 | 3021

ניר ויעל מתכננים לעשות ספורט ביחד ומזמינים דיירים נוספים להצטרף אליהם.

בינתיים בנסט, תקוה מסייעת לגדי למצוא דרכים לדבר עם ניר מבלי לפתוח את הנושא הפוליטי איתו. היא מדגישה בפניו שכשנכנסים איתו לעימותים פוליטיים, זה בסך הכל נותן לו במה וזמן מסך להציג את עמדותיו.

בפינת העישון, ליאור וירדן משוחחים. ליאור מנסה לגשר בינה לבין תקוה: "היא כל פעם קיבלה ממך פצצה ואף פעם לא החזירה לך. אני בוחר בעובדות, לא בשום צד". ירדן לא מסכימה עם דבריו ומשיבה לו: "לא מאמינה לשום מילה שיוצאת לה מהפה".

מאוחר יותר במטבח, ירדן ואמלי מכינות ארוחת צהריים.

רות משתפת את אסיף שנפגעה כשיוסי אמר לה "תירגעי" במהלך שיחה, ושלהרגשתה הוא לא מכבד אותה. אסיף מגונן על יוסי: "הוא לא מביא את זה ממקום מזלזל, אני יודע מי בן האדם". רות: "ברור שהוא צחק אבל זה היה לא לעניין, אני לא עושה לו הנחות". אסיף בתגובה: "זכותך, אולי זה ישב לך על משהו". היא מתנצלת שהיא פונה לפן הפמיניסטי וטוענת שכשגבר אומר את זה לאישה, הדבר מקבל קונוטציה שונה מאשר גבר שיגיד זאת לגבר אחר. אסיף כועס על ההשוואה וטוען שהיא יוצרת את הבידול עליו היא מדברת.

במהלך שיחה סוערת בפינת העישון בין רונן לליאור, רונן פונה אליו בנחרצות: "אתה חושב שאני לא אמיתי? אני חושב שאתה, בגלל הדרך שבה אתה מדבר אליי, רוצה למצוא חן בעיניי כולם. אתה באת לפה בדפוס מסוים להיות חבר של כולם, אני לא קונה את זה". הוא מחזק את דבריו בדוגמאות מהבית ומוסיף: "זה שאנשים נדבקים אליך כי אתה חזק זה בסדר, זה לא פסול, יש אנשים שהם איתך והשאר נתלים עלייך". ליאור מגיב לו: "כמו שאדם נתלה עליך?". רונן מתגונן: "מהיום הראשון התחברנו שלושה אנשים בלב. לא באתי לשחק, באתי להיות מה שאני. אין לי כסף להביא הליקופטר, אני עני". ליאור מתעצבן שהוא לוקח את השיחה למקום כזה: "אתה ילד ולוזר, אתה מפחד להיכנס ראש בראש אז אתה מנסה לקחת את זה למקום שאני עשיר כדי שאנשים לא יצביעו לי. אתה לא יכול עליי, אני מציע לך לתפוס ממני מרחק כי אתה תפסיד", הוא צועק ומקניט את רונן: "אנחנו באח הגדול, לא בתוכנית המתמסכן נולד". רונן מגיב לו וטוען: "זה לא יעבוד לך, אני חי וקיים בבית הזה, כמה שכואב לך, אתה תראה את הפרצוף שלי עד סוף העונה".

בסוף השיחה, רונן נכנס לבית בזמן שאסיף יוצא ממנו. הוא פונה לליאור ואומר לו "אני מבין שלא הייתה פסגת שלום". ליאור מעדכן אותו במהלך הריב בינו לבין רונן. רונן שומע את הדברים ויוצא החוצה. השיחה עולה לטונים גבוהים עד שרונן חוזר לתוך הבית. ליאור משתף את אסיף שהוא הופתע מכך שאנשים בבית באמת נכנסו לו ללב. לדבריו, הוא חשב שהתגובות הקיצוניות שלו יגרמו לכך שיהיה לו מאוד קשה להתנהל בבית. במקביל, רונן מעדכן את רות, ירדן ויעל בשיחה שלו עם ליאור. ירדן לא מסכימה עם הדרך בה התקיים הוויכוח בין השניים. רונן: "אם הוא ירים את הקול אני ארים עליו את הקול גם". רונן טוען שליאור לא רצה לדבר איתו אתמול בשל סיבה טקטית, כדי לא לעשות זאת רגע לפני שהדיירים מעמידים להדחה. ירדן מציעה לו לא להגיע לרמות האלו: "אל מול העלבון השב בשתיקה, לא כל דבר צריך לקחת ללב". היא מציינת בפניו שהמטרה פה היא לא לגרום לאנשים שיאהבו אותך, אלא ללכת עם האמת שלך הכי רחוק. היא אומרת ליעל ולרות שקשה לה ששניהם רבים כי הם שני האנשים שהיא הכי אוהבת בבית. יעל מתבאסת מכך שרונן תמיד מכניס את שמה בשיחות עם ליאור, ומדגישה שהיא מעולם לא ביקשה ממנו להגן עליה ושהוא עושה זאת מרצונו החופשי בלבד.